Organizace dne v MŠ

Organizace dne v MŠ / termíny prázdnin

DOCHÁZKA do MŠ a OMLOUVÁNÍ dětí

Příchod dětí do MŠ by měl být do 8.00 hodin (z důvodu nahlášení počtu dětí do jídelny)
V případě pozdějšího příchodu (plánovaný lékař, logopedie, apod) prosíme rodiče o předchozí nahlášení pozdějšího příchodu učitelkám na třídách.
Omlouvat dítě lze pouze osobně nebo telefonicky! (nepoužívejte e-mail).
PRO PŘEDŠKOLÁKY nyní NOVĚ OMLUVNÉ LISTY na třídách!

Na základě školního řádu může dle domluvy uvolnit dítě učitelka na dva dny,  na více dnů ředitelka školy po konzultaci s učitelkou. Žádost o dlouhodobější uvolnění dítěte z MŠ - ke stažení níže.

ORGANIZACE DNE v MŠ

• 6:00 - 6:30 - 8:00 - příchod dětí do mateřské školy, předávání dětí učitelkám, spontánní zájmové aktivity, smyslové a psychomotorické hry, konstruktivní činnosti, začátek povinného vzdělávání
  • 8:00 - 9:00 - komunikační kruh a pohybové aktivity, povinné vzdělávání, osobní hygiena, dopolední svačina
  • 9:00 - 9:45 - dopolední vzdělávací činnosti a aktivity podle TVP řízené učitelkami a pedagogickými pracovníky, zaměřené především na prožitkové učení, hry a zájmovou činnost, práce s integrovanými dětmi, povinné vzdělávání
  • 9:45 - 11:45 - osobní hygiena, příprava na pobyt venku, pobyt dětí venku, příp. náhradní činnosti, povinné vzdělávání
  • 11:45 - 12:30 - oběd a osobní hygiena dětí, vyzvedávání dětí ( 12:15 - 12:45), ukončení povinného vzdělávání
  • 12:30 - 14:30 - odpočinek dětí respektující rozdílné potřeby dětí, individuální práce s dětmi s nižší potřebou spánku
  • 14:30 - 15:00 - odpolední svačina, osobní hygiena
  • 15:00 - 16:30 - 17:00 - volné činnosti a aktivity dětí řízené pedagogickými pracovníky zaměřené především na hry, zájmové činnosti a pohybové aktivity dětí, v případě pěkného počasí volné hry a sportovní aktivity na zahradě mateřské školy

Stanovený základní denní režim může být pozměněn v případě, že to vyplývá ze školního vzdělávacího programu a v případě výletů, exkurzí, divadelních a filmových představení pro děti, besídek, dětských dnů a jiných akcí.

Nadstandartní aktivity v MŠ

TERMÍNY ŠKOLNÍCH PRÁZDNIN

Organizace školního roku 2019/2020 - termíny školních prázdnin:
(v době školních prázdnin probíhá v MŠ omezený- prázdninový provoz)

Prázdniny během školního roku 2019/2020

• 1. pololetí školního roku 2019/20 začne v v pondělí 2. září 2019 a bude končit ve čtvrtek 30. ledna 2020.
  • Podzimní prázdniny připadnou na úterý 29. října a středu 30. října 2019
  • Vánoční prázdniny budou zahájeny v pondělí 23. prosince 2019 a skončí v pátek 3. ledna 2020. Vyučování začne v pondělí 6. ledna 2020.
  • Jednodenní pololetní prázdniny připadnou na pátek 31. ledna 2020.
  • Pololetní prázdniny budou v pátek 1. února 2019.
  • Jarní prázdniny v délce jednoho týdne jsou podle sídla školy stanoveny takto: 2. 3. - 8. 3. 2020
  • Velikonoční prázdniny připadnou na čtvrtek 9. dubna 2020. Pátek 10. dubna 2020 je tzv. ostatním svátkem podle zákona č. 245/2000 Sb., o státních svátcích, o ostatních svátcích, o významných dnech a o dnech pracovního klidu, ve znění pozdějších předpisů.
  • Hlavní prázdniny budou trvat od středy 1. července 2020 do pondělí 31. srpna 2020.

* V době vánočních prázdnin je MŠ uzavřena

Zpět na úvodní stranu

Co potřebuje dítě do MŠ:

Prosíme rodiče, aby svým dětem všechny věci řádně označili ZNAČKOU nebo jménem DÍTĚTE!

• Čisté, účelné a pohodlné oblečení do třídy: tričko, kalhoty, sukni, zástěrku s kapsou na kapesník
  • Přezůvky do třídy ( NE pantofle - z bezpečnostních důvodů!)
  • Náhradní spodní prádlo, oblečení (u malých dětí raději více)
  • Oblečení na pobyt venku - sportovní, takové, které lze umazat
  • Na odpolední odpočinek - pyžamo nebo noční košili
  • Kartáček na zuby, kelímek, pastu (předškoláci)